Вчені дізналися хто створює загадкові кола на морському дні

0
221

Коли японські вчені в 1995 році виявили на дні океану поблизу островів Амамі загадкові кругові візерунки, то довгий час гадали: хто або що є автором цих незвичайних творів мистецтва? Таємничі малюнки виникали і зникали в різних місцях, але жодного разу дослідникам не вдавалося застати невідомого «художника» за його роботою. Але все змінилося в 2011 році, коли на протязі 12 місяців команда підводних вчених моніторила ділянку дна, де найчастіше виникали хитромудрі візерунки. Талановитим художником виявилася риба виду Колючий аротрон, пише ARRAYnews. Але для чого їй потрібні були подібні твори мистецтва?

Аротрон колючий (Arothron hispidus) — риба сімейства голкобрюхих, що мешкає в Червоному морі, Індійському і Тихому океанах . Ці риби ведуть одиночний спосіб життя і надають перевагу піщаному морському грунту в лагунах і на зовнішніх рифах на глибині від 1 до 50 метрів. Вся справа в тому, що для виживання ікри цим рибам потрібен пісок практично ідеальної консистенції. Саме тому самець будує особливе «гніздо» з піску таким чином, щоб на 25% знизити силу течії, і налаштувати все таким чином, щоб в центр гнізда водою зносило піщинки, які найкраще підходять для кладки. Свого роду інженерний тріумф крихітної рибки. Пропонуємо вам побачити ці дивовижні кадри на власні очі, адже на їх зйомку японські дослідники витратили стільки сил і часу.

На спорудження архітектурного витвору самці аротрони витрачають приблизно тиждень. Вони ретельно очищають територію від різного сміття, вивіряють діаметр гнізда і напрямки майбутніх канавок. Все повинно бути ідеально. Фінальним штрихом є риб’яча версія «квітів і цукерок» для залучення самки. Для цього самець розкладає по краях гнізда красиві мушлі і чекає, коли самка, яка пропливає повз, помітить їх, підпливе до центру гнізда і дасть йому зрозуміти, що готова метати ікру. Акт любові у рибок виглядає досить незвично: самець кусає самку за «щоку», і в такому положенні вони танцюють протягом декількох секунд. Після того як ікра відкладена і запліднена, самка залишає гніздо назавжди. Тепер природа зробить за рибок все інше. А самотній самець буде зводити свій наступний архітектурний шедевр на новій ділянці дна.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here