«Сонячний» літак SolarStratos здійснив перший випробувальний політ

0
54

У липні минулого року в Абу-Дабі тріумфально завершився перший навколосвітній переліт Solar Impulse 2 — першого в світі літака, що літає за рахунок сонячної енергії. А 5 травня в 8:00 ранку над швейцарським містечком Пайерне його послідовник двомісний літак SolarStratos, пілотований Дамианом Хішіером, здійснив перший семихвилинний випробувальний політ на висоті 300 метрів, пише ARRAYnews.

За задумом творців SolarStratos в 2018 році він повинен піднятися до кордонів космосу на висоту 25000 метрів, використовуючи енергію сонячних батарей. Під час першої місії для цього йому буде потрібно 2 години, а саме перебування в космосі триватиме лише 15 хвилин, після чого піде тригодинний спуск на Землю.

SolarStratos

Екіпаж літака зможе спостерігати кривизну Землі і зірки в денний час. В цей час за бортом буде стояти воістину антарктичний холод -70 ° C і тиск, що становить всього 5% від земного. При таких умовах користуватися парашутом неможливо.

SolarStratos

Довжина SolarStrator 8,7 метрів, розмах крил 25 метрів. Він оснащений 32-кіловатним електродвигуном і 20-кіловатним Li-Io акумулятором, який заряджається від сонячних панелей площею 72 кв. метра. SolarStratos здатний знаходитися в небі протягом 24 годин. Підсумок першого польоту підвів його творець Рафаель Доміан:

«Ми з нетерпінням чекали цього моменту і раді, що політ завершився успішно».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here