Виявлена ​​причина третини смертей у світі

0
108

Міжнародний колектив медиків (2,3 тисячі експертів з 133 країн) розрахував, що приблизно третина всіх смертей в світі відбувається через серцево-судинні захворювання. Відповідне дослідження опубліковане в Journal of the American College of Cardiology, пише \ARRAYnews.

У число країн з найбільшою смертністю від серцево-судинних захворювань входять держави Східної Європи, Центральної Азії, Близького Сходу, Південної Америки, Чорної Африки і Океанії. В Японії, Андоррі, Перу, Франції, Ізраїлі та Іспанії цей показник найнижчий.

Дослідники зауважили, що протягом останніх п’яти років процес зниження смертності від серцево-судинних захворювань в США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Японії, Південній Кореї і країнах Західної Європи сповільнився.

Ці висновки засновані на статистиці за 1990-2015 роки. Так, в 2015 році в світі було зареєстровано більше 400 мільйонів чоловік, які страждають серцево-судинними захворюваннями, і майже 18 мільйонів випадків смерті від них. З 1990 по 2010 роки середній показник смертності з цієї причини знизився (з-за підвищення якості медичного обслуговування в країнах з високим рівнем доходу), однак протягом останніх п’яти років цей прогрес сповільнився.

Наприклад, у всьому світі в 1990 році на кожні сто тисяч чоловік було зареєстровано в середньому 393 смерті від серцево-судинних захворювань. Цей показник впав до 307 в 2010 році, а протягом наступних п’яти років — до 286.

Фахівці закликають вчених і політиків боротися з серцево-судинними захворюваннями, основними факторами ризику виникнення яких вважаються високий кров’яний тиск, погане харчування, високий рівень холестерину, куріння тютюну, надмірне вживання алкоголю і ожирінню.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here