На Титані астрономи знайшли Мертве море

0
24

Вчені з Лабораторії реактивного руху Каліфорнійського технологічного інституту прийшли до висновку, що Титан — найбільший супутник Сатурна — може мати свій власний аналог земного Мертвого моря.

Море на Титані, на думку вчених, може складатися з вуглеводнів — етану і бензолу. На супутнику Сатурна так само, як і на Землі, є моря, озера, річки, хмари й опади. Однак вони складаються не з води, а з вуглеводнів: настільки низька температура на планеті дозволяє їм перебувати в рідкому стані.

На Титані астрономи знайшли Мертве море

Так, опади утворюються у верхніх шарах атмосфери Титана в результаті фотохімічних реакцій і мають вигляд пластівців, що складаються з бензолу. Вчені проводили лабораторні експерименти: у трубку з рідким етаном, охолодженим до температури мінус 179 градусів Цельсія (як на Титані), вони додали бензол.

Оскільки бензол досить швидко розчинився в етані, вчені прийшли до висновку про рясне насичення вуглеводнями озер і морів на Титані. Крім того, надлишок бензолових опадів може призвести, як очікують науковці, до появи аналогів земного мулу і карстових процесів.

Дослідники вважають, що космічний апарат НАСА «Кассіні», який невдовзі пролетить на дуже близькій відстані від Титана, зуміє знайти на супутнику ознаки наявності бензольного мулу або карстових порід.

Надалі дослідники планують, крім бензолу, змоделювати поведінку інших вуглеводнів в рідкому етан, імітуючих умови в морях Титана. Вчені очікують провести експерименти з діоксидом вуглецю, бутаном і ціаністим воднем. Фахівці відзначають, що ландшафт супутника Сатурна схожий на Землю, відрізняються тільки речовини, які його формують: на Землі це вода, тоді як на Титані — вуглеводні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here