Ці ознаки доводять, що ви п’єте замало води впродовж дня

0
1747
Медики відзначають: недостатнє споживання води призводить до значного погіршення настрою, самопочуття і стану організму, зокрема, шкіри

Наше тіло складається з води на 60%, тож наші втрати впродовж дня можуть сягати півтора літрів. Для підтримки належного рівня гідратації тіла слід пити чисту воду протягом усього дня (без урахування чаю і кави). Інакше помітимо такі ознаки недостатньої гідратації:

1. Ви гірше й повільніше міркуєте

Ваша здатність концентруватися  значно погіршується. «У головному мозку багато молекул води,  що використовується, зокрема, для клітинних обмінів. Якщо ви не п’єте достатньо, цей процес уповільнюється і порушується. Також кров гусне, циркулює повільніше і належним чином не забезпечує киснем мозок», — пояснює доктор фармації Томас Кассаб.

2. Ви стаєте дратівливими

«Поганий зв’язок між клітинами також впливає на настрій . Нестача води підвищує загальну чутливість і робить нас більш вразливими», — каже фармацевт.

3. Ви частіше моргаєте

«Очі кліпають, коли висихають. При нестачі води кліпання частішає, аби зволожити поверхну ока», — пояснює медики.

4. У вас починає боліти голова

«У разі зневоднення вода з клітин тіла спрямовується до мозку. Однак якщо її недостатньо, мозок втрачає еластичність, і це створює біль», — говорить Флоренс Рейно, біолог. Тож перш ніж ковтати таблетки — випийте велику склянку води., додає Томас Kassab.

5. Ви рідко ходите в туалет

Коли в організмі не вистачає води, вона утримує все, що має. Тому ми менше пітніємо і не хочемо у туалет. Ще одна ознака дегідратації — темніший колір сечі та сильніший запах.

6. Шкіра стає жорсткішою

Дерматолог Ніна Рус пояснює: «Погана гідратація впливає на дерму й епідерміс. Таким чином, шкірний бар’єр більше не працює належним чином , і клітини більше не забезпечують герметизацію. Шкіра дозволяє проникти мікробам, алергенам, що викликаюють подразнення».

7. Макіяж не тримається як слід

«При хорошій гідратації верхні шари епідермісу ущільнюються і стають гнучкими. Якщо ви не п’єте достатньо, вони розшаровуються, шкіра не тримає макіяжу», — каже Ніна Рус.

8. Шкіра втрачає еластичність

Навколо очей і рота виникає павутинка тонких зморщок. Аби цього уникнути, пийте більше, а також вживайте продукти, багаті на Омега-3 жирні кислоти — це жирна риба, горіхи і та олія.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here